خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟


خانه هوشمند تجربه ای متفاوت از یک سبک زندگی نوین بوده که متاثر از رشد تکنولوژی می‌باشد.

خانه هوشمند خانه ای است که تمام اجزای خانه بصورت یکپارچه به هم متصل هستند و امکان کنترل آیتم های مختلف مثل: سیستم روشنایی،سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم امنیتی ،نورپردازی ،سیستم صوتی و... از راه دور با اپلیکیشن موبایل هم امکان پذیر است.


اجرای هوشمندسازی با پروتکل ها و شیوه های مختلفی امکان پذیر است هم بصورت بیسیم(وایرلس) و هم با سیم که هر کدوم مزایا و معایب خاص خود را دارند.

بسته به نوع نیاز ،بودجه و اینکه پروژه شما در چه مرحله ای هست میتوانید یکی از پروتکل‌ها را انتخاب کنید.

دلیل اینکه این روزها افراد بیشتری به پروتکل های بیسیم تمایل دارند بخاطر مقرون به مصرفه بودن و هزینه های منطقی این روش بوده و دردسرهای اضافی در این روش وجود ندارد زیرا نیاز به داشتن زیرساخت خاصی نیست و به سادگی و بدون دغدغه این تجهیزات بر روی سیم کشی سنتی اجرا می شود.
علی رغم همه دغدغه های موجود برای یک سازنده بجای اینکه  اینکه بخواهد از ماهها قبل برای هوشمند کردن ساختمان برنامه ریزی و هزینه کند میتواند در مراحل پایانی ساختمان که بخش زیادی از دغدغه های ساخت به اتمام رسیده است برای هوشمند سازی ساختمان با حداقل هزینه و کیفیت عالی اقدام کند.

حتی در پروژه های در حال بازسازی هم امکان استفاده از م صولات وایرلس آن هم با قیمت خیلی منطقی و بدون تغییر سیم کشی وجود دارد.

چرا هوشمندسازی خانه جدیدا خیلی دغدغه شده؟!

به منظور کاهش خطاهای امنیتی در راستای کنترل و نظارت بر سیستم های امنیتی ساختمان و از طرفی به جهت بهینه سازی مصرف انرژی و اینکه دغدغه های زندگی پر مشغله افراد کاهش یابد و با آسودگی خاطر از هر جایی امکان کنترل منزل وجود داشته باشد بطوری که حتی در نبودتان اثرگذاری خود را داشته باشید دلایل کافی بر این شد که هر روزه سیستم های هوشمندسازی در ساختمانهای جدید فراگیر شوند.
.
مزایای خانه هوشمند چیست؟!

خانه هوشمند تاثیر بسیاری بر کاهش مصرف انرژی دارد.
به شما امکان مانیتورینگ ۲۴ ساعته آنلاین منزلتان را از هر مکانی می دهد و این حس امنیت و آرامش و راحتی اصلا قابل ارزش گذاری نیست و بی نهایت ارزشمند است.

و همینطور در بحث سرمایش و گرمایش که در طولانی مدت صرفه اقتصادی بسیار زیادی برایتان خواهد داشت و متوجه برد مالی ناشی از استفاده از این محصولات خواهید شد.


و همه اینها انگیزه های روز افزون افراد برای همگامی با تکنولوژی هوشمند سازی ساختمانها شد.